Jdi na obsah Jdi na menu
 


Agility 2011

19.11.2011 Svojetické dvojzkoušky

Porušili jsme  předsevzetí, že pro letošní rok máme dozávoděno. Nebavilo nás stále jen  trénovat, tak jsme si po krátké závodní odmlce zkusili, jestli nám bude trošičku přát štěstí. A nakonec se to vyplatilo, Donda má konečně druhou Výbornou a Hurley exceletně prošel oběma běhy. Donárek sice tentokrát na medaili nedosáhl, ale čtvrté místo s jednou chybou, bylo pro nás úspěchem. Hurlíček byl v prvním běhu druhý a v druhém běhu sedmý, takže celkově byl na třetím místě. Tyhle závody nám panička naplánovala, jako odměnu za zdárně složené canisterapeutické zkoušky. No a  užili jsme si to Všichni tři.  Pomaličku začínáme pokukovat po závodech pro příští sezonu. Hurley už může do A2 , má splněno nadplán. Dondovi chybí už jen jedna zkouška, takže ještě potrénujeme a pak hurá závody.

svojetice.jpg

svojetice.1.jpg

 

 

 

 

 

 

25.9.2011 Mladá Boleslav - APPLE CUP - naše letošní poslední závody

Tak, jak jsme loni začínali naši první závodní sezonu v ofi závodech,  tak jsme ji  letos zakončili v domácím prostředí. Pro Hurlíčka to byla sezona úspěšná, protože složil potřebné zkoušky proto, aby mohl postoupit do kategorie A2. S Donárkem budeme přes zimu pilně trénovat, abychom mohli do A2 postoupit společně s Hurlíčkem.

16.7.2011 Lomnice nad Popelkou

p1070125.jpg

 

Hurlíček má zkoušky A1 pro letošek splněny.

S Donárkem máme co dohánět.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9.7.2011 Opsion 018 Dvůr Králové

p1070103.jpg Docela úspěšné závody, proběhly ve Dvoře Králové. startovní listina v L byla sice přeplněna border koliemi, ale my jsme se tam neztratili. Hurlíček má další zkoušku na výbornu.

Z šesti běhů jsme doběhli čtyři, což pro nás považuji za velký úspěch.

 

 

 

 

 

 

 

 4.6.2011  ACANA CUP - Nymburk

 

21.5.2011 MAY CUP Mladá Boleslav - Domácí závody byly pro Donárka úplně nepovedné 3x disk. Hurlíček obsadil  v jumpingu 10té a ve zkoušce 5té místo.

Bylo hrozné vedro, panička se  bála, abychom nedostali úpal, takže nás pořád namáčela. Nám se to sice pod hadicí moc nelíbilo, ale nakonec jsme jí museli dát za pravdu, protože osvěžení studenou vodou jsme se cítili lépe. Výborně jsme si zaběhali. Panička mě moc chválila, protože jsem se soustředil a pěkně běhal. Donárek neměl svůj nejlepší den a dělal rotiku. Panička ho proto sama schválné diskvalifikovala, protože nechtěl na parkuru spolupracovat podle jejích pokynů. Ulil se na startu no a zóny, to byla prostě hrůza, na to se nedalo koukat. Jo a ještě k mojí diskvalifikaci, za tu já nemohl, musím na paničku prozradit, že to byla její chyba, protože si nezapamatovala správně parkur!!!!

Takže milovaná  paničko, příště se polepši!!!! 

 

14.5.2011 Lysá nad Labem  - Ve zkoušce byl Hurlíček 12tý  a Donárek 8mý. V Lysé se nám moc líbilo, ale panička už si myslí, že závodní tempo nějak přepálila, takže teď budeme zase chvilku víc trénovat a méně závodit, protže se prý kazíme.

1.5.2011  Jičín  - Další závodní víkend nás čekal v Jičíně. Počasí nádhera, atmosféra na závodech byla vynikající.  Z Jičína si veze Donar 5té místo ve zkoušce a 19té místo v Jumpingu. Hurlíček má 6té místo ve zkoušce.

25.4.2011  Mělník  - Po týdenní pauze jedeme zase závodit. Panička už není tak nervozní. Tentokrát budeme běhat pouze zkoušky. Povedl se nám pouze jeden běh, takže Dóňa má 6 místo ze zkoušky. Já nic.

17.4.2011  Zúčastnili jsme se dalších závodů, pořádaných v Kutné Hoře. Počasí nám přálo, ale neměli jsme nejlepší den na závodění. Ani jeden ze 6 běhů jsme nedoběhli. Takže hodnocení tohoto závodu bylo 6 x diskvalifikace. Doufám, že příště se nám povede lépe.

6.3.2011   Tak Vážení přátelé, dneska si lížeme rány po včerejším maratonu, který se konal v Hradišťku u Sadské v jezdecké hale.  Protože Donárek se včera vydal ze všech svých psích sil. Víte on je o rok mladší,  a tak trošičku nerozumný, takže jsem mu marně  včera říkal: " Brácho, šetři síly !!!!!" , Dneska tady leží jako lazar a na mě je, abych zdokumentoval náš včerejší úspěch.

Ráno jsme nestačili zírat."  Panička už vstává???, vždyť je ještě tma, no to se zase bude něco dít!! " A měl jsem pravdu, protož už za chvíli na to vstává i páníček. Nosí se věci do auta, tak to bude výlet???, no  na to se s Donárkem opravdu těšíme. Máme výlety moc rádi, pěkně si sedíme v autě a  pozorujeme okolí. Co se to děje???? Moc daleko jsme tedy nedojeli a panička už nás tahá zase ven, do té zimy "brrrrrrrrrrrrr"??? " Brácha, tak se jdem vyvenčit, třeba budeme pokračovat dál." A hele ona s námi dneska pojede i naše milovaná kámoška Maggie, no to je bezva!!!!" Takže nasedáme  znovu do auta i s kamarádkou a pokračujeme v cestě. Asi po hodině jízdy auto zastavuje a my se rozhlížíme po okolí, protože tady to neznáme. Páníčkové berou z auta naše věci a jdeme." A hele hele", co sem jezdí aut a všude samí noví kámoši. Začíná mi svítat, to asi budeme měřit síly v agility závodech a na to se my pudlíci   opravdu těšíme. Máme to prostě rádi, ten adrenalin, to bych Vám přál prožít...... Páníčkové nám našli místečko, kde nám postavili naše nové domečky a my se v nich pohodlně ubytovali. Páníček zústal s námi a panička musí obstarat takové ty nudné, ale nutné  věci, jako je veterinární přejímka a potrvrzení naší účasti v závodě. Trvá to jen chvilku a pak už se nám zase může věnovat. Průbežně si chodíme prozkoumávat okolí, kde jsou doma naši větší čtyřnozí kamarádi koně.  Je tu móóóóc hezky, akorát, kdyby nebyla tak hrozná zima. Paničce je taky asi zima, proto se jdeme raději schovat do haly a budeme čekat, až na nás přijde řada. První běháme jumping a ten já rád, protože to jsou samé skočky a tunely sem tam taky slalom, ale to už mi taky nevadí. Já běžím dříve nežli Donárek , jsem  totiž na startovní listině jako druhý v pořadí. No  a  už je to tady, jdeme na start. Z paničky čiší nervozita, "uf", přeci mi musí věřit, že to chci taky pěkně zaběhnout a povedlo se, sice s dvěmi odmítnutími, protože já děsně rád na trati s paničkou v některých pasážích diskutuji, ale doběhli jsme. Dóňa jde na řadu až velkou chvíli po mě, a hele je nějak nesoustředěný, na paničku vůbec nekouká a to nedopadne dobře. No pane jo , má disk. Panička je nějak smutná, asi ví, že částečně je to i její chyba.  Zatím nic moc výsledek, ale teď budeme běhat zkoušku a ta  se nám snad povede. Jóóóóó´, mám zkoušku na výbornou, bez jediné chybičky a Donáreček taky. Panička z nás má obrovskou radost.. Když přijdou vyvěsit  výsledkovou listinu  zjistím, že mě Donar porazil o 1 vteřinu. " No není to k vzteku když Vás porazí rodinný příslušník????,  vždyť jsem ho od malička pomáhal vychovávat a zasvěcovat do tajů agility,  no a takhle to ti mladí vracejí, to je tedy vděk!!!!" "Počkej příště, zase změříme síly a uvidíme, kdo z koho......." 

Ale konec legrace, máme to doma a je jedno v jakém pořadí, máme první čisté zkoušky v agi a to je důležité. 

Poslední běh byl agility open a  tam jsme si to s Dóňou prohodili, on doběhl se čtyřmi  chybami a já se disknul.  ....Takže jsme si fifty, fifty......  , ale jsme spokojení.  Dále už jsme jen nedočkavě čekali ny vyhlášení výsledků, víte  bylo šest hodin večer a nám už se chtělo spinkat. Těšili jsme se na medaile, ale bohužel jsme dostali jen papír, kterému říkají  "DIPLOM ", panička tomu sice rozumí, protože si ho může přečíst. Ona  totiž na rozdíl od nás číst umí,  ale my opravdu číst neumíme a tak nás trošičku mrzí, že nemáme medaili, kterou bychom si přiřadili do naší sbírky. Tak snad příště!!!!

 

6.2.2011  Po zimní odmlce, kdy jsme se věnovali většinou trénování a pilování agility, jsme absolvovali  první závody, které se konaly u nás na cvičišti. Termín zimního klubového šampionátu byl stanoven na 6.2.2011, tedy na neděli. Panička byla nějak moc klidná, protože si myslela, že když budem poprve startovat mezi závodníky, skončíme někde na konci startovního pole  za vyhlášenými závodníky, kteří mají mnohem více  zkušeností než my. Ale jako obvykle byla vedle, jako jedle.

My jsme se totiž s Hurlym na ten závod pěkně vyspali a navíc, což je naše tajemství  jsme se těšili na kamarády, tedy podle našeho pohledu spíš na psí kamarádky a šli jsme si to užít.

A užili jsme si to. Dráha byla sice jako bahenní koupel, ale panička si na to obula pěkně kopačky, prý proto, aby s sebou zase " nešvihla" a náhodou nám to neskazila.  

Já /DONAR/ jsem šel na start jako první, panička mi cestou na start stačila ještě pošeptat, že doufá, že si trasu správně zapamatovala, ale já jí věřil, a tak jsem běžel ze všech svých psích sil,  a světe div se, proběhli jsme parkut čistě a v nerychlejším čase. Takže já mám svůj první pohár a panička je na mě móóóc pyšná. Hurlíček také uběhl celý parkur bez diskvalifikace, ale protože s paničkou při závodě diskutoval u dvou překážek, dostal dvě odmítnutí, takže měl horší čas. Doběhl na desátém místě, ale říkal, že mi nezávidí,  příště  to prý možná bude naopak. No nakonec on byl minule lepší než já, takže teď byla řada na mě a já to dokázal. Ale nebojte se, nezpychnu, vím. že máme pořád co trénovat. Jsme na začátku sezony a tak uvidíme, jak se nám bude letos dařit. Až budeme mít po dalších závodech, hned se to dozvíte, protože si tady budeme zaznamenávat naše úspěchy či neúspěchy pěkně závod po závodě.